Garfieldochamelón

25. května 2008 v 18:41 | Dibur_X |  O Mně
Ahojte. Dnes je 22.5 0:34 … . Sedím na své posteli v Praze a je mi fajn. Je mi krásně… . Právě poslouchám Ivu Frühlingovou. Písničky které byly i ve filmu román pro ženy… asi mám k tomu citové pouto. Dneska, tedy spíše včera jsem měl dvě písemky. Na každou z nich jsem se učil den. Ale fakt učil… drtil, až mne včera večer bolela hlava. Tak dnes, po tom co jsem jednu docela zvládl a druhou docela nezvládl, se cítím fajn. Dochází mi spojitosti v učivu… . A vůbec mám pocit, že jsem zase o něco blíže k pochopení všeho… hehe. A mám chuť se učit dál (což je více než fajn na začátku zkouškového). Ale… no. Asi bych chtěl jiné tělo… . Nesnáším ty své až lehce depresivní stavy před jakoukoli zkouškou… i tou bezvýznamnější. Začíná to podobně jako pocit zamilovanosti u hrudi akorát u břicha. Vnitřní pnutí… a lechtání. Pak následuje nervozita, časté chození na záchod… a dneska dokonce i pocit zvracení. Naštěstí většinou to na začátku testu čí písemky odezní. Hned po tom, co zjistím jak se aspoň jedna úloha řeší, ale několik hodin až desítek hodin před tím to je hrůza… . Jsem totálně nepoužitelný co se týká konverzace atp. Zajímavé je jak si vybavuji podobné stavy z prváku a druháku střední. Opravdu to není krátkodobá záležitost. U maturity jsem nemohl několik dní předem skoro ani usnout. Jedna ta písemka byla z elektromagnetismu… no mám ho docela rád (a mám s ním i mnoho zkušeností), ale včera večer jsem postupoval až neuvěřitelným tempem… tolik jsem se za den nikdy nenaučil (ale jako fakt nikdy…). Bylo to cca 300 stran (samozřejmě prokládáno matikou a příklady). Něco jsem zhruba znal něco ne… ale u všeho jsem tak tušil o čem to asi je. Čekám, že vlna myšlenek ještě dorazí… . Aby jste tušili co těmi myšlenkami myslím. Jsou to zkrátka představy…představy, jak to funguje.. . Představy jak se sráží atomy… jak se jednotlivé věci posunují… Zdeňka by řekla obrázky… . To je vlastně to co mě na fyzice láká… .
Taky jsem došel k závěru, že jsem v podstatě Garfield. Takový ten extrémně líný a flegmatický kocour. Jsem stejný, někdy myslím velice podobně a taky miluji lasagne… .

Dobrou Noc a sladké sníky vám přeje Péťa…
Ahojte je 22.5 asi okolo 20:00. Jsem opět na cestě vlakem, ovšem tentokrát nepíši do počítače, ale na papír, protože mám úplně vybitou baterku. Tak snad to OCR vezme :). (Dodatek přepisovatele: nevzalo, grrr... strašně hrabu). Už jsem dlouho nepsal rukou své vlastní myšlenky, tedy když se nepočítá písemka. Občas se mi ve snu zdá, že si vedu rukou psaný deníček... . Asi se teď podvědomě vracím do těchto snů. Dneska ráno jsem vstal a na půl hodinu (před odchodem) jsem si pustil české BBC v radiu. Dozvěděl jsem se opravdu spoustu zajímavých věcí. Jako například, že Sýrie a Izrael začali opět vyjednávat o určitém příměří. Naposledy vyjednávali v roce 2002 a tehdy to zkrachovalo na tom, že Izrael nechtěl navrátit Golanské výšiny, které dříve při "obraně" zabral. Izrael zase chtěl, aby Sýrie přestala podporovat Hizballáh. No a nyní se chtějí opět pokusit. I když izraelský premiér nemá moc velkou podporu u svého lidu a izraelští občané se z většiny nechtějí vzdát území za cenu míru... . Také jsem se dozvěděl, že jedna firma (myslím česká) špatně ohodnotila rizikovost investic na trhu. Údajně z důvodu chyby v programu. Horší je, že tato firma se tím živila a za úplatu toto ohodnocení prodávala, tak že tím dostala dost jiných firem i bank do blbé situace. Něco podobného se stalo i v Americe, kdy se na to navázala následná recese ekonomiky, protože firmy přestali tomuto hodnocení firem věřit. Dále dalajlámu přijal (asi) premiér v Anglii velice opatrně mimo oficielní místa, protože se asi obával z čínské výpovědi některých smluv a anglickými firmami... atp. Jedna věc co mne opravdu zaujala byla úvaha s názvem: filmy vždy nelžou. Základem byla informace, že našli dva chlápky ležet na smetišti, každého s kulkou v hlavě. Byli to Italové na italské skládce. Zajímavost byla v tom, že se snažili chovat jak z filmu kmotr... .
Mně to vnuklo před chvilkou myšlenku. Každý člověk je ovlivňován svým okolím. Jejími názory chováním atp. Z mého pohledu není dobře, když se člověk nechá touto skupinou příliš strhnout. Může to dopadnout třeba jako v tomto případě... . Proto je dobré komunikovat s více odlišnými skupinami... . Jak by asi "vypadal" člověk, co by byl schopný přijmout, komunikovat a prosazovat se téměř ve všech či všech skupinách lidí. Může vůbec existovat? Nemohu nepřiznat, že odmala se snažím k tomuto cíli směřovat... a nedaří se mi to (možná bych se musel zbláznit). Možná jsem moc "svůj", abych to dokázal. Vlastně si v současnosti nejsem tak jistý, zda se tohoto směru chci ortodoxně držet. Takový člověk by musel být asi jako "chameleón"... . Možná si pamatujete stejnojmenný seriál. Byla to blbost... teda moc si ho nepamatuji, ale myslím, že jsem to tehdy usoudil. Zajímalo by mě, jestli takový člověk by byl schopný identifikovat sám sebe. Jaké by měl problémy atp. No nic, přestávám vidět, chce se mi spát, bolí mě ruka a ke všemu to háže... zatím ahoj.
Poznámka: První dva obrázky jsou z webu http://www.freefoto.com/ a jsou licencovány.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama