číslo 13

27. září 2007 v 13:57 | Dibur_X |  O Mně
Tak tě vítám na mém blogu. Delší dobu jsem sem pořádně nepřispěl. Je to tak trošku pro to, že už mě... nemám takovou potřebu něco lidem říkat... pomaličku, ale jistě na to rezignuju. Když někdo něco chce ať se zeptá... ale samovolně něco říkat opravdu žádnou cenu nemá. Lidi s tím neumějí pak ani naložit a ani si toho vážit... . A morální zrcadlo si snad ve svém věku již dokážu udělat z větší části sám.
Tak chtěl jsem sem napsat něco o číslu 13. Ti co mě dobře znají jistě ví, že číslo 13 je mé oblíbené tzv. "šťastné číslo". Ale proč a jak to vzniklo? No je to docela zajímavá historie. Pamatuji si jak jsem do jisté navštěvy vysočiny (studničních pasek) oblibené číslo neměl. Dokonce jsem k tomu přistupoval, a z části také do dnes přistupuji, s jistým despektem. Myslel jsem si tehdy zcela, že míti oblíbené číslo je blbost... není to opodstatněno... všechna čísla jsou prostě jen čísla a mi si jen oblíbených více všímáme a tím si je více zarýváme do své mysli... a více věříme v jejich "magickou moc". Tehdy toho večera (13.8 ...byly perseidy) jsem si velice dlouho povídali s jedním klukem v konferenční místnosti. A otřeli jsme se pravě o to, které číslo je mé oblíbené... po delší rozpravě, kdy jsem mu vysvětloval svůj názor ohledně oblíbených čísel a vysvětloval neopodstatněnost... tak jsem prohlásil, že kdybych měl mít oblíbené číslo tak je to 13.
Asi se nudil a tak spočítal mezi tím okna, židle, stoly... no a okamžitě z něj vypadlo... hmm a víš kolik nám zůstalo právě teď koulí na stole? a mimochodem všiml jsi si kolik je tu oken a kolik je tu stolů? Trošku jsem se zděsil, když mě všude začalo vyházet 13 a pak řekl hmm a dneska je vlastně 13 viť? Tak jsem to já sám dorazil tím, že bydlím v domě s orientačním číslem 13 a že jsme hráli dnes 13 kol naší oblíbené pasecké schovči. Tehdy jsem si řekl, že je to již docela drsná náhoda... a začalo se u mě stávat to co jsem předtím řekl... zviďitelňovat se čísla... . Mimochodem líbí se mi prvočísla :)... Taky ročníky střední a základky dají dohromady číslo 13... no a je zajimavé, že po tomto počtu ročníku školy se pro mě dost změnilo... . A tak dále na 13 narážím poměrně často v poměrně zajímavých sovislostech.... nevím jestli bych ho nazval "šťastným číslem", ale začíná mít pro mne zvláštní význam. Taky mě napsání tohoto článku napadlo před dvěma dny ve 13 hodin a po tom co jsem vykopal 13 dír od plotu (obojě jsem počítal až po tom nápadu) a tak dále... . Už to může být vše podvědomé nebo jen prostě si těchto věcí více všímám... s despektem k tomu přistupuji pořád to je v mé povaze pochybovat o všem... ale číslo 13 se mi prostě zalíbilo.
Jinak asi každý zná příběh apolla 13 ... podobný nadech pro mne ta 13 opravdu má. Jinak další zajímavost, kterou jsem vytáhl z wiki je tato. Jde o fobii z čísla 13 o tzv. Triskaidekafobii, která je poměrně rozšířená a jistě znáte pověru o pátku 13 :) no... jsem vyjmečný člověk, když pro mě je to pravý opak co pro většinu lidí. Ještě jsem si vzpoměl, že na kolejích mi v pondělí asi 4x za sebou vnucovali pokoj na 13 patře. Na jiném patře mi ho vnucovali vždy jen jednou... (nakonec bydlím na 14, ale jen pro to, že jsem to vysloveně chtěl. Jinak bych byl na 13...). No docela sranda ta 13... .
Tak co jinak krom 13 :). Tento článek asi doplním pár fotkami vyfoceními za tu dobu co jsem moc nepřispíval. Jinak... no začíná mi zase škola... tento rok se budu muset opravdu snažit. Občas si vzpomenu na martinu... dnes se mi např. zdal sen. Prázdniny docela fajn :) posledních 14 v srpnu bylo moc fajn...povedla se mi utopit peněžěnka se všemi doklady a 2000 (i přes to to nemyslím ironicky... i když to tak vypadá :) ). Doklady a všechno jsem už vyřídil. A život si pluje dál... čas běží rány se otvírají a hojí... . Zčínám docela dost mít rád divadlo za poslední půlrok (měl jsem ho vždy rád ale teď víc). Dlouho jsme nebyl v kině... zašel bych. Včera jsme se díval, že tam je několik filmů na které bych fakt šel škoda, že zdeňka má večerní brigádu až do pátku. Tak když si to někdo budete číst můžete mi navrhnout, že pujdeme :). Mozek se mi začíná dostávat do "podzimního období" tak to já nazívám... . Příroda mi občas ovlivňuje spoustu věcí... . Už se těším na barevný les... . Padající listí a můj teplý kabát... . :)). Na podzim se vše jakoby odhaluje... odhaluje to vše svou pravou "vnitřní" tvář. Je toho dost co se stalo... děje a co se stane, co se chystá. Dva přatelé mi zase zdrhnou na 14 dní do italie. Chstá se další ročník učasti na Tmou... . Všechno je to dynamické nic nestojí na místě... všechno se mění a přitom je to stejné... .
Tak se mějte a krásný podzim vám přeje váš Péťa...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kapybara kapybara | 29. září 2007 v 17:04 | Reagovat

hele, abych nepodala stížnost na zveřejnění fotek bez svolení autora  :)

jtm, "nešťastná 13" pochází asi od poslední večeře páně, kdy u stolu sedělo 13 lidí. Taky se traduje, že kdo první vstane od stolu s 13 sedícími, první zemře

2 Alča Alča | 18. října 2007 v 17:48 | Reagovat

Tak bacha na Petra ;)

3 Alča Alča | 18. října 2007 v 17:49 | Reagovat

P.S. Dobrý fotky... vypadáš šťastně :)

4 Dibur_X Dibur_X | 23. října 2007 v 19:44 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama