Noční VEDRO!!!!

18. července 2007 v 1:53 | Dibur_X |  O Mně
No to je teda šílený. Chtěl bych jít spát a ono se mi i děsně chce, ale v tak šíleném vedru to snad ani nejde... . Teď jsem koukal ven na teploměr 25 °C a to je prosím půl jedné v noci. A je to VENKU!!! Takový vedro jsem snad ještě ani nezažil. Docela přemýšlím, že bych se vrátil k té horské říčce... . Tam bylo fakt příjemně. Ta voda byla totálně ledová. Stačilo ležet tak 2-3 minuty celý ve vodě, teda krom hlavy, a měli jste pocit, že máte již jen hlavu. Po vylezení na vzduch jste cítili, jak všechno vám dodává uplně neuvěřitelné teplo a jak se ohřívate. Jako by jste procitali z ledového komatu.
Fakt je, že na sobě mám ještě oblečení, takže mi asi ještě takové vedro není. Někteří mi totiž po ICQ psali, že jsou již jen ve spodním prádle.
Ach krásne vzpomínky na ledovou říčku. Kdysi se v ní dokonce rýžovalo zlato. A i dnes tam dozajista něco najít můžete. Jeseníky jsou na zlato poměrně bohaté. Né na darmo je tu městečko jménem Zlaté Hory. Nedaleko od tohoto městečka, krom rozhledny a polských hranic, jsou také uzavřené doly. No dnes to myslím využíva akorát dětská léčebna na několika hodinové terapie. Kdysi jsem v té lečebně byl jako pacient přes letní prázdniny.
Byl to docela zážitek jít takhle do podzemí... . Krom zlata v říčce tam byli i krásné obrovské blatouchy...fakt obrovské, asi jako můj brácha. No ostatně tady máte fotku tak můžete porovnat. Myslím, že tak velké jsem možná ještě ani neviděl. A bylo jich tam fakt hodně. Občas se tam našlo i něco od povodní jako třeba kus asfaltu, beton či totálně omletá taška. Tato říčka totiž vede poměrně blízko vedle jedné silnice a občas se k ní přiblíží i na 5 či míň metrů (sem tam v zákrutě ...jinak vede dost daleko a za stromy, takže vubec nikomu, kdo v řece dovádí, silnice nevadí). Když jednou za čas příjde silnější povodeň tak tu silnici místně dokáže totálně zdevastovat.
Teď je tam nová, ale když jsme se tam byli podívat po povodních před pár lety, tak místně silnic uplně chyběla (a to místně bylo občas i přes 20 metrů). Jak říkám je tam teď nová, ale myslím, že kdyby přišla stejná voda jako předtím, tak i přes zpevnění silnice a vybudování vyžších břehů u silnice a tak... stejně by ji to vzalo znova. Voda je živel. Však se taky používá k odstraňování napisů na zdech či k destrukci bomb pomocí robota (jako kulka pronikne skrz obal bomby vysoce rychle vystřelená voda a zničí to co je rentgenem vytypováno).
No příště vám napíši něco o té vysočině či městu polička. Kde mají nadherné hradby, ale to už "spajleruju". Takže se mějte krásně. A slunce v duší sluníčka :). (Na rozloučenou ještě pár fotek pod textem...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama