Statistiky...

21. května 2007 v 14:25 | Dibur_X |  Zaujalo Mě
No strašně by mě zajímalo, kdo kouří a pije za mě... no podívejte se na to:
No a teď statistiky co se týkájí nás všech...kolik toho sežereme za rok? Zde je odpověď:
Pak jedna smutnější statistika
A co naše lesy? Plocha naší republiky je 7 886 700 Ha (100*100 metrů). Zde je statistika ohledně zalesnění čr v Ha...
No jednoduchým výpočtem vyplívá, že je 32,5% čr k roku 2002 zalesněno... a to je slušné si myslím. (cca čtvrt hektaru lesa na člověka ...50*50 metrů).
A nejzajimavější je tato statistika spotřeba pitné vody...
Musíme uvážit, že je v tom samozřejmně koupání atd. Dále o vodě se můžete dočíst na strankách http://cs.wikipedia.org/wiki/Voda popřípadě samozřejmě http://en.wikipedia.org/wiki/Water
zde je stránka zabývající se problematikou spotřeby vody http://www.ondeo.cz/html/voda/pitna/spotreba.htm doporučuji si je trošku projít jsou tam zajímavé informace.
Citace: "Jedna pětina lidstva stále nemá přístup k nezávadné vodě. Kvůli nedostatku vody nebo jejímu znečištění umírají každý rok více než čtyři miliony dětí a miliony dalších nemohou navštěvovat školy, protože musejí chodit pro vodu dlouhé kilometry.
Například podobně na tom done dávna byli lidé z rwandské vesničky Myange. Díky českému výboru UNICEF a české vládě teď mají v místní škole pitné vody, kolik chtějí."
PS: skutečně je tomu tak, pitná voda je velký problém a i když se zdá, že ve vyspělých zemích je vše v pohodě tak není. Máme jen štěstí, že žijeme v evropě, kde je poměrně dost přírodních zdrojů pitné vody. Například ve rwandě se řeší problém s docházkou do škol (vzdělání je též duležité) tím způsobem, že se ve škole vybuduje studna a děti mohou odnést vodu domů. Rodiče je tedy nenutí chodit pro vodu místo do školy... ale sami je do školy posílají.
citace:"VODA A ČAS
Průměrná spotřeba vody ve venkovských oblastech Afriky činí 8 litrů na člověka. Průměrná vzdálenost sídel od vodního pramene je kolem 3 kilometrů. Sedmičlenná domácnost potřebuje v takových podmínkách každý den 56 litrů vody, což jsou tři cesty k pramenu a 18 kilometrů chůze. Dohromady 5 pracovních hodin, které musí někdo z domácnosti obětovat pouze na tuto práci.
Jestliže se vodní zdroj nachází do 500 m od lidských sídel, spotřeba vody okamžitě naroste až na 20 litrů na osobu, tedy 140 litrů na domácnost denně, což znamená 7 cest pro vodu, 7 kilometrů chůze a 2 ztrátové hodiny. V průměru tak každá venkovská domácnost obětuje na zabezpečení vody pro sebe asi 3 hodiny práce.
V uvedených podmínkách dnes jen v Africe žije podle odhadů asi 258 mil. lidí. To je 37 milionů domácností, které denně ztrácejí ony 3 hodiny. Za 365 dnů v roce už je to 40 miliard hodin času obětovaného na práci, která je nutná, ale neproduktivní. Na práci, kterou většinou vykonávají ženy a děti. Neuvěřitelný potenciál 40 miliard hodin se v Africe každoročně rozplývá bez možnosti využít ho na péči o děti, vzdělávání, výchovu a produktivní práci." PS:pro srovnání... pruměrná spotřeba v české republice je k roku 2001 104 litrů na osobu.... oni mají 8 popřípadě 20...
No já myslím, že by to stačilo jako upozornění... . Prostě by jsme si měli vážit planety země. Zdroje nejsou nekonečné a mi si musíme uvědomit, že mi západní země nadprůměrně využíváme zdrojů země... . Určitě ti internet přijde jako běžná součást života, stejně jako počítač, jídlo v restauraci atd. ale běžné to není kolik lidí na světě to může mít?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lvamnonux lvamnonux | E-mail | Web | 4. června 2009 v 7:25 | Reagovat

hQ8rwT  <a href="http://bcglkataufxi.com/">bcglkataufxi</a>, [url=http://bjjlujbfriqz.com/]bjjlujbfriqz[/url], [link=http://cqawcsjioohe.com/]cqawcsjioohe[/link], http://mfmkolotisgc.com/

2 WhiteShadow WhiteShadow | E-mail | Web | 19. června 2009 v 16:22 | Reagovat

Neuvěřitelné a přece je to toliko skutečné. Lidi to už ani nešokuje. Říkají si, copak já můžu změnit svět? Jistěže ano, dokázalo to už nemálo jednotlivců před námi. A navíc, vážně si myslíme, že jsme v tom sami? Je jen potřeba se dobře organizovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama