Rasismus...

26. listopadu 2006 v 15:37 | Dibur_X |  Názory
Tyjo tak to je nářez. Teď jsem se díval na TV a diskutovali tam o regulovanem nájemnem. Politicky se tam hádali a jeden chtěl vypadat líp než druhý (njn politici). Ale mimo to tam běžela anketa o tom zda považujete vystěhovaní romů z centra Vsetína za rasistický čin? No víte jak to skončilo 5% lidí považuje a 95% ne.... . POOOOMOC žiju v rasistickém státě!!!!!!!!!!!. Včera večer ve zprávách mě taky dostalo to z tou www.zpovědnice.cz už to dokonce někdo i nahlasil. Pamatuju si jak jsem tam kdysi rómy hájil, že už to jako přehání... . Patřil jsem fakt k drsné menšině. Teď když jsem to tak retrospektivně hodnotil, tak ještě že jsem neměl spojitost své přezdívky se svím bydlištěm. Nemusel bych dopadnout dobře. Co s lidma když jsou tak zlí. A kde se v nich bere tahle nenávist. Neříkejte mi, že všichni mají osobní zkušenost. To určitě vzniklo od skupinky lidí, kteří v určitém kruhu byli uznávaní jako osobnosti a utvořili si radikální názor. Pak jejich nazor byl přebrán.... . Když bylo takových skupinek víc... . Tak pak se to rozšířilo a pak zastavit nazorovou vlnu je problém. Příjde mi, že lidi si neuvědomují co dělají a nepřemýšlí nad tím co dělají. Před měsícem jsem poslouchal (asi na Českém Rozhlasu) diskuzi o tom jak inteligence ve fašistickém německu (mluvilo se povětšinou o vědcích, historicích, lékařích (Hipokratova přísaha) ...atd.) také podlehla názorové vlně a stali se z nich lídé uznávající fašistické názorové hnutí. Volali tam lídé, kteří tvrdili nebo se spíš snažili tvrdit ze svého názoru a přesvědčení, že ne...že tomu tak nebylo, že inteligence byla donucena se tak chovat davem ostatních lidí (přiznám se, že z počátku jsem měl uplně stejný názor). Bohužél, když tam volali lidé, kteří s tím z vlastní zkušenosti souhlasili, a když redaktor se začal odvolávat na současné historiky a tvrdil, že tomu tak opravdu nebylo a že ty osobnosti to uznávali z vlastního přesvědčení, tak jsem si změnil názor. Diky bohu za Alberta Einsteina (už jsem zase u něho {njn flegmatik...většinou inteligentnější a uznáva vyznačné osobnosti v dějinách to jsme asi oba}). To mi tak připomnělo, že jsem si chtěl dát na tyto stránky jeho citát jako "moto" bohužél byl delší než 255 znaků. Ale mohu ho teď uvést zde :).
Nejkrásnější pocity vyplývají ze záhad. Jsou to pocity, které stojí u kolébky skutečného umění a skutečné vědy. Člověk, který tento pocit nezná, člověk, který už se neumí divit a neumí žasnout je prakticky mrtvý. Je jako zhasnutá svíce. {Albert Einstein}
Souhlasím s tímto citáítem (plně). Našel jsem ho kdysi jako poměrně malé dítě v knížce o matematice. Mimochodem na druhé straně byla kresba nahé ženy na postely a byla popsána všude integrály a diferencialními rovnicemi a vším možným. A pod tím byl obrovský nápis "Matematika je krásná!". Vždycky když to někomu říkám, tak se mi směje, že už z toho mám dost a jsem už moc šílenej. Ať toho už raděj nechám.... . Ale ona je to pravda... . Matematika je krásná a ta kresba byla taky povedená (teda tehdy jsem to asi neuměl zhodnotit. Moje prvni milování bylo ještě daleko). Ach jo a už zase mi naskočila Martina... . Já jsem fakt v háji. No nic jdu se mrknout, kdy mi jede ten bus do Prahy. Mé nejoblíbenější oblečení je teď kdoví kde... někde v tašce, která se mi ztratila. To jsem zvědav jak se zase budu celý týden cítit v tom samém oblečení akorát, ruzných tryčkách a spodnim prádle :( . V těch mích méně oblíbených riflích. (Asi si pujdu tady doma ještě něco najít. Zapomenuté oblíbené oblečení.), Aj ja jaj. Zapomněl jsem heslo do toho student agency. To mám z toho, že všude mam různá hesla a tak hrozně dlouhá a složitá. Vždy okolo dvacet různých znaků, různé zavináče a závorky a znaky, který ani nevim co pořádně znamenaj. Do toho ty číselny složity poslopnosti a polohovy kódy. A různé zahraniční nazvy. No aspoň, že to sám neprolomím. Jdu zkoušet :)).A jsem tam jen na pátej pokus :). Ještě, že na kreditni kartu nejdou tak složitý kódy... . To by ji to už sežralo.
Vážně mi ten blog pomáhá. Cítím se líp. Líp...smířeněj. Prostě líp. Ale asi jen proto, že momentálně píši. Mimochodem teďka, jak jsem si vzpomněl zase na ten citat od Einsteina,(krom toho, že jsem si vzpomněl jak jsem hrál s Martinou tenis a jak byla užasná ), tak i Blaise Pascal mněl dobré citáty. Válí se mi tu jeho "Blaise Pascal Myšlenky" z kalsické knihovny. Takový,... často se dotýkající boha v jeho době a církve...a jejich stylu života. Ach jo (zase Mar.).Táta mi před 14 dny, bez pár hodin, dal radu. Prý ať si nedělám starosti z holek a ani z Magdy, pak mi vše pujde líp.(řekl to ve vážné situaci a docela dost vážně a procítěně...má pravdu no. Jen se to těžko dodržuje.)
Mimochodem co tak říkáte na vzhled těchto stránek? Ještě jsem je nedodělal. Nejsem uplně spokojenej s tim levym okrajem, tím písmem a tím, že dolů nelze dát zapatí, aby to fungovalo jak pro Operu tak Internet Explorer. Chtěl jsem ukončit ten levy sloupec něčím podobnym jako navrchu (tenčím a bez obrázku), ale dole. Ty obrázky navrchu, kde se možná i někdo najde. Je prostě to co mi přišlo hezký a je to jakýsi rychlý průřez mím životem nebo mojí hlavou já sám nevim. Ale taky tu koláž nepovažuju moc za povedenou a asi ji někdy v budoucnu, až si najdu čas, předělám. Je tam toho málo. A je to barevně divny. Logo si taky budu muset změnit (ten ohnivej napis Dibur_X ke mně vysloveně nesedí). Spíš ohnivé D a pak něco jako měsíční i a tak dále...takové motivy z přírody, vesmíru a života. Prostě z části romatika, adrenalin, bláznovství, naivita, stoický klid, přemýšlivost, idealismus. Adrenalin by mohlo být to ohnivé D ..stoický klid a přemášlivost i s tečkou z měsíce.Tvárnost duše, přizpůsobivost, naslouchání třeba vodni u... naivita kraličí r, misto podtržítka růže? a X by mělo dávat najevo asi moji nadnárodnost myšlení? Nevim.. . Uvidim. A vlastně jediné na co jsme si zvykl a přijde mi OK je ta moje fotka na pravo nahoře. (jestě že cely ten vršek mam udělany ve vrstvách v Gimpu a bude se to snadno upravovat).
A taky budu muset více lidem o těchto stránkách říct Dva jsou málo. Asi přidám Dušana ten je mi dost blízko. Magdu ne...té by to moc ubližovalo. Takový zlí nejsem. Protože, já jsem člověk, který snadno píše upřímně. A snadno ublíží aniž chce. Pak asi Lucku (aby věděla jak se mám, když ji vždy půl roku nevidím). A koho ještě tak... . Zbytek lidí beztak nebude mít zájem. Chce to někoho ...idelaistu, který si to vždy přečte a pěkně mi postaví zrcadlo... .
Heh no uvidim. Chci mit totiž asi i trošku pocit, že si ty moje keczy někdo čte. (Kecy a kezcy neni překlep...važně je to užasny ...keczy vyjadřuje přesně můj pocit ...takovy "spravny" stejně jako xyba (chyba) nebo efusich (citoslovce k udivu) prostě takovy zajimavý slovíčka buť mnou vymyšlený nebo přejatý ... .) No nic budu končit. Taky mi jede brzo bus už jen tři hoďky. Asi se mrknu na tu Analyzu a poslechnu si hudbu...která mi snad pomůže se na chvilku z toho dostat.
Zatim Ahojky a Slunce v Duší :) .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 richard molek richard molek | E-mail | 19. listopadu 2008 v 19:14 | Reagovat

Dobrý den,

když se vám tam ten Pascal jen tak válí,neprodal by jste ho?už delší dobu ho marně sháním.

díky za případnou odpověd.

                                                Triturus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama